Aldatan mı, Aldatılan mısınız ?

Genel yargı şu: “Bütün erkekler aldatır!” ; peki ya kadınlar? Aldatıldığınızı anlamanın yolları, aldatılmamak için uygulanması gereken taktikler… Bütün kadın dergileri zaman zaman bunlardan bahseder; malum genel yargılar (!) Söz konusu kadının aldatılması olunca üzerine bolca konuşuluyor; fakat buna şiddetle karşı çıkan kadınlar da bazen zaaflarına yenik düşebiliyor. İşin özü şu ki, konu aldatmak-aldatılmak olduğunda kadın ya da erkek farketmiyor; hangi cinsiyetten olursa olsun, insanoğlu zaaflarının kurbanı olabiliyor.

Bugün içinde bulunduğumuz dijital çağda, aldatma hikayeleri de ‘online‘ haline bürünmüş durumda. Belki de internet, insanları sadakatsiz olmaya davet ediyor; ne dersiniz?

Kadınlar da aldatır!

Biliyoruz ki, erkekler eşlerini aldatmaya oldukça meyilli. Nedendir bilinmez, dünyanın en güzel kadınıyla da birlikte olsalar; aldatma heyecanının cazibesinden vazgeçemiyorlar. %46’sı birlikte olduğu kadınları, bu kadınlardan daha değersiz gördükleri, umursamadıkları kadınlarla aldatmanın kendilerine çekici geldiğini söylüyor. Kadınlar ise, konu sadakat olunca akan suları durduruyor; ama nedense kadınlar da birlikte oldukları erkekleri aldatabiliyor!

Erkeklerin evlilik dışı ilişki yaşayarak, eşlerini aldatma oranı %75. Bu yüzde oldukça yüksek; fakat kadınların da bu konuda pek geri kaldığı söylenemez. Çünkü kadınların %60‘ı da evlilik dışı ilişki yaşıyor.

Dijital sadakatsizliğin üç şekli

  • Yanımızdan ayırmadığımız cep telefonlarımız birçok yerde olduğu gibi, aldatırken de bu ‘işe yarama’ işlevini koruyor 🙂 Kısa mesaj yolu ile kişilerin %61’i partnerlerini aldatıyor.
  • Kanımıza işleyen sosyal medya, işte burada da karşımızda! Aldatma vakalarının sosyal medya üzerinden yürütülmesi %41 oranında. Burada en etkili platform, tahmin edeceğiniz üzere: Facebook! İngiltere’de 5 çiftten 1‘i Facebook yüzünden boşanıyor.
  • Arkadaşlık/flört siteleri günden güne kullanıcı sayısını arttırıyor. Her gün biraz daha popüler hala gelen bu sitelerde tanışıp sevgili olanlar; hatta evlenenler bile var! Herkesin niyeti belli; o zaman sonuca şaşmamak gerek 🙂 Arkadaşlık sitelerinde tanışıp, eşlerini aldatanların oranı %75!

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir