Aldatma Sebepleri

 

Kişinin yarattığı, sadece kendisine ve en yakın şak şakçısına anlamlı gelen sebeplerdir. birinden vazgeçmek için diğerinin ”daha”lara sahip olması gerekmemektedir. Öyle ki genelde yeni gelen diğerinden azdır. bu durum (bkz: attan inip eşşeğe binmek) olarak adlandırılır. Burada söz konusu olan vazgeçmek bile değildir. işte en anlamlandırılamayan nokta da budur. İstenilen kriterlere uygun ve hatta ruhuna, bedenine kadar kendinize ait oldugunu düşündüğünüz sevgiliye nasıl ihanet edilebilir ki? Tabi sizin sevgili tanımınız ”daha” faklıysa ayrıdır. o sevgili değil başka bir şeydir.

Ortaya atılan reytingi yüksek nedenlere bakıldığında eskiyi kaybetmeden yeni ile bir süre vakit geçirmenin çekiciliği ön plana çıkmaktadır. Bu güdünün sebebi de aldatmaya meyleden erkekse; iki erkek bir araya geldiğinde futbolun gözü çıkarıldıktan sonra çeşit olması ve erkek olduklarını sadece yatakta kanıtlayacaklarını düşündüklerinden, belkide aynı aşağılık davranışın kendilerine de yapıldığından habersiz ”kırdığımız fındıkları futbolun yanında verelim şanımız yürüsün’ şeklinde bir hışımla atar kendini ortaya. eğer kadınsa ve iki kuruş parada kazanıyorsa ‘minnetim yok benim kimseye, bu kadar erkeğin içinde ayaklarımın üstünde duruyorum , birinin şusu birinin busu güzel, hem birçok şeyi bir kişide bulmakda zor, napıyım ben mi diyorum peşimde dolansınlar diye ” gibi bazı hemcinslerini zıvanadan çıkaracak namelerle hareket ederler. Bilmezler ki bir kısım erkeklerin kadını önemsemesi için ayaklarının yere basması yeterlidir.

İhanet ortaya çıktığında ki çıkar, bazıları da özellikle ayan beyan yapar marifet saydığı için, yakışacağı üzere abukluklarına sabuk bahaneler uydururlar. Zaten sevgilim dediğine ihaneti layık gören, kolayca birine güle güle demeden değerine hoşgeldin diyenden ( buradaki ”diyenden” sıfat niyetine kabul edilsin. O sıfatı alınan terbiye ve sözlük konsepti gereği yazmaktan çekindim ), insani davranış modeli benimsemesi beklenemez.

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir