Apple Watch’a Göre Game of Thrones’un Kalp Dayanmayan Sahneleri!

Hemen hemen her bölümüyle aklımızı başımızdan alan Game of Thrones dizisinin kalp hızını en çok arttıran sahneleri Apple Watch tarafından belirlendi!

İlk olarak 2011’de seyircilerle buluşan ve ilk bölümlerinden itibaren şaşırtıcı sahneleriyle milyonlarca hayrana ulaşmayı başaran Game of Thrones dizisinde sona doğru yaklaşılıyor. Her sezonuyla rekor izleyiciye ulaşan Game of Thrones, 7. sezonunun finaline az kalmışken, artan savaş sahneleriyle de kalplerimizi hızlandırmaya devam ediyor.

 

7. Sezonun 4. Bölüm Finaline Kalp Dayanmadı!

Apple Watch’a göre de bu bölümün finalini süsleyen “Jamie sahnesi” seyircilerinin en yüksek kalp atış hızına ulaştıkları Game of Thrones bölümüydü. Dizinin bölüm detaylarını ne olur ne olmaz diye aşağıdaki spoiler kutucuğunda yer verdik.

Jamie Sahnesi

Game of Thrones’un kelimenin tam anlamıyla bu “ateşli” sahnesi, gerek Jamie’yi gerekse Daenerys’i sevenlerin yüreklerini ağızlarına getirmişti. Apple Watch’un Cardiogram uygulamasına göre, bu sahneyi izleyenlerimizin ortalama kalp hızı 91 bpm’e ulaştı. Bu hız Game of Thrones’un 7. sezon rekoru olarak tarihe adını yazdırıyor.

Sezon 7’nin İlk Bölümündeki Arya Sahnesi İkinci Sırada!

Sezon 7’nin İlk Bölümündeki Arya Sahnesi İkinci Sırada!

Kalp atışlarımız daha Game of Thrones dizisinin 7. sezonun ilk bölümünde hızlanmaya başlamış. Son bölümdeki Jamie sahnesinin ardından ise Arya Stark’ın Frey Hanesi’nde içimizin yağlarını eriten ilk bölümün kalp hızımızı arttırdığı tespit ediyor. Bu sahne bizleri hem heyecanlandırmış hem de Red Wedding’in intikamını alan Arya’yı bir kez daha sevmemizi sağlamıştı. Dizinin yeni sezonun ilk bölümündeki bu sahnede ise kalp atışlarımız 83.2 bpm olarak belirlendi.

Yeni Sezonun 3. Bölümünde İki Defa Kendimizden Geçtik!

Yeni Sezonun 3. Bölümünde İki Defa Kendimizden Geçtik!  

Başlangıçta da söylediğimiz gibi, Game of Throne bizleri heyecanlandırmaya ve şaşırtmaya doymadı! Yeni sezonun yayınlanan ilk ve son bölümünün dışında öyle bir bölüm vardı ki tamı tamına iki defa yüreklerimizi hoplatmayı başardı. Greyjoyların amcası, Euron Greyjoy’un Kral Toprakları’na ikinci defa “hediyeleriyle” birlikte ayak basması, yeni sezonun 3. bölümde birçoğumuzun fazlasıyla kalbini hızlandırmış. Sonrasında ise Jon Snow ve Dany arasında geçen diyaloglarda ise 83 bpm ile adeta tavan yaptırmış.

Yazar: dilaratoker

57 thoughts on “Apple Watch’a Göre Game of Thrones’un Kalp Dayanmayan Sahneleri!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir