Çevrimdışıyken Instagram Kullanmak Artık Mümkün

INSTAGRAM ARTIK ANDROİD ÜZERİNDEN ÇEVRİMDIŞI OLARAK DAHA RAHAT BİR ŞEKİLDE KULLANILABİLECEK. INSTAGRAM PAYLAŞIMLARINA ULAŞIP YORUM YAPABİLMEK MÜMKÜN.

F8 geliştirici konferansında açıklanan yeni özellik sayesinde internet bağlantınız olmasa bile kısıtlı bir şekilde Instagram’a ulaşabileceksiniz. Sadece Android üzerinden gerçekleştirilebilen çevrimdışı erişimde birçok kısıtlama mevcut. İnternet bağlantınız mevcutken ziyaret ettiğiniz paylaşımları ve profilleri kaydederek daha sonra internet bağlantısı olmadan da rahatlıkla kaydettiklerinize ulaşabileceksiniz.

İNTERNET AKTİF OLDUĞU AN DEVREYE GİRECEK

Kullanıcılar bu kayıt özelliği sayesinde kişisel koleksiyonlarını oluşturabilecekler. Kendi paylaşımlarını da internet olmaksızın önceden ayarlayarak bağlantının sağlandığı ilk dakikada herkesle paylaşabilirler. Yorumlar yapabilmeniz de çevrimdışıyken yapabilecekleriniz arasında yer alıyor. İnternet bağlantısı olmaksızın yapılan bütün hareketleriniz bağlantısı sağlandığı anda Instagram sunucularıyla eşleşiyor ve paylaştığınız fotoğraflar, yaptığınız yorumlar kaydettiğiniz paylaşımlar uygulamadaki yerlerini alıyorlar.

İOS DESTEĞİNİN GELECEĞİ BELİRSİZ

Yeni çevrimdışı özellikleri henüz Hikayeler kısmında çalışmıyor. Bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı fakat anlık fotoğraflarında bu özellikler arasında yer alması bekleniyor. Bu özelliklerin sadece Android’e özel olduğunu da tekrar belirtelim. iOS için henüz bir açıklama yapılmadı fakat bu konuda araştırmalar yapıldığı konuşulanlar arasında yer alıyor.

Çevrimdışı özelliğinin gelmesindeki temel sebep ise internet bağlantısının sabit olmadığı ve sürekli kesintilerin yaşandığı gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcıları sosyal medyada tutmak. Birçok şirket bu tür ülkelere farklı alanlarda yatırımlar yaparak kötü internet bağlantılarına rağmen kullanıcılara servislerini sağlamak istiyorlar. Facebook Lite, YouTube Go gibi örneklerin arttığını görüyoruz.

Yazar: dilaratoker

1 thought on “Çevrimdışıyken Instagram Kullanmak Artık Mümkün

    Lester Bauswell

    (Eylül 21, 2017 - 4:45 pm)

    As I website owner I conceive the content material here is very superb, regards for your efforts.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir