Diyet Sezonu Açıldı

 

Bu Senenin “Yaza formda girin” konulu ilk haberi ile başlayıp “Bu kış neler moda” haberine kadar süzen “diyet sezonu” açıldı. Televizyonlarda ve gazetelerde görmeye alıştığımız ve şu ana kadar hiç kimseyi zayıflattığını görmediğimiz “yaza formda girin”, “harika bir vücuda sahip olabilirsiniz” gibi haberler bu yılda bolca bizi rahatsız etmeye devam edecek. Ailenizin ara, gazetelerin bu yıl hangi kolpa diyet haberleri yapacağını araştırdı. Sonuçlar her yılki gibi değişmedi.

Haber bulamayan gazetelerin ısıtıp ısıtıp önümüze getirdiği, yayın saatlerinin özellikle (ölü) olan kısmını saçma diyet programlarıyla dolduran diyet sezonu Bugün Gazetesinin “Yaz için forma girmenin tam zamanı” haberi ile başladı.

“Yaz tatili için şimdiden form tutmaya başlasanız iyi olur. Uzmanlardan forma girmenin püf noktaları… Yaz aylarında giyilen mayo ve hafif giyeceklerde kilolarını saklayamayan kadınlar ile vücut gelişimine önem veren erkeklerin şimdiden spor salonlarına giderek form tutmaya başlamaları gerektiği bildirildi.” Haberiyle sezona ilk başlangıcı yapan Bugün Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Özcan Elkatmış, bu yıl diğer yıllardan çok daha farklı olacağını söyledi. (YHA olarak biz bile inanmadık.)

Ailenizin ajansı YHA, gazetelerin bu yıl hangi kolpa diyet haberleri yapacağını araştırdı. Bu yılki diyet ve rejim haberleri bütün gazetelerde her yıl ki gibi aynı. Yağlı yiyeceklerden kaçının, sıcakta dışarı çıkmayın, sigara ve alkolden uzak durun, bol bol sıvı tüketin, sık sık ama az yiyin gibi sokaktaki insanın bildiği şeyleri tekrar edip durmalarının yanında her gazete kendine göre, kendi bütçesine göre diyet ya da rejim haberi hazırlığı içerisinde olduğu bildirildi.

Posta Gazetesi

Ömrü hayatında bikini giymemiş ve giymeyecek insanlara dahi sosyete mankeni halet-i ruhiyesi yükleyip, ” yazın kameralara bu kilolarla yakalanırsak yandım vallahi!” diye düşündürebilecek haberler yapmayı planlayan Posta Gazetesi, “mucize diyet! duvar yosunu yiyerek zayıflayın!” ve “çalıya çırpıya sürtünerek basenlerinizi 2 metre inceltin!” gibi haberler sayesinde büyük sükse yapacaklarını bildirdiler. Bununla beraber, “Celal Bayar Üniversitesi börülcenin bir yararını daha keşfetti!” konulu haberle de sere serpe güneşlenen -tercihen üstsüz- turist görüntüsünün de eşlik edeceği haberi en az bir mevsim ısıtıp ısıtıp kullanabileceklerini söylediler.

Takvim Gazetesi

Bu yıl Hülya Avşar’la anlaşan Takvim Gazetesi, Hülya Avşar’ın bir tür zayıflayamaması üzerine Sibel Can ve Demet Akalın’la anlaştı. Bu yıl iki ünlünün diyetini verecek olan gazete ayrıca bol bol selülitlerden kurtulma, mezurayla belini ölçen mayolu kız resimleriyle süslenmiş sağlık haberi ve yeşil elma ısıran güzel kız resimli elmanın faydaları ve meyve yiyerek zayıflayın haberi yapmayı planlıyor.

Sabah Gazetesi

Limon, yeşil çay ve bol yeşillikli haberler yapacağının söyleyen sabah gazetesi muhabirleri diğer gazeteler gibi mezurayla kendini ölçen mayolu kız resimleri gibi klişe resimleri de bol bol kullanacaklarını söyledi. Yıllardır aynı haberleri aynı sezonda verdikleri için haberde sorunlarının olmadıklarını belirten muhabirler sadece resim bulma konusunda zorluk çektiklerini söylediler.

Milliyet Gazetesi

Diyet olarak halay başı olmayı öneren ünlü diyetisyen Özcan Elkatmış’la anlaşan Milliyet Gazetesi, şok diyetlerle bu yazı kasıp kavuracaklarını söylediler. İleriki zamanlarda sürprizlere hazır olmamızı bildiren yetkililer süper diyetlerle okuyucularıyla buluşmayı planlıyor.

Cumhuriyet Gazetesi

En iyi rejimin Cumhuriyet rejimi olduğunu, halkın kendi kendini yönetmesi ve çoğunlukçu demokrasiyi savunduklarını söyleyen gazete yetkilileri anladığınız üzere bizim sorumuzu yanlış anladılar. Bir de muhabirimize zorla Cumhuriyet Gazetesi eklerini okutmuşlar. Cumhuriyet Gazetesini buradan kınıyoruz.

Güneş Gazetesi

Diğer gazetelerden daha farklı bir çizgide yer alan gazete bu yıl okuyucularına “kendinizle barışık olma” konulu bir yazı dizisiyle karşımıza çıkacak. Artık diyet haberleri hazırlamaktan sıkılan muhabirler bu sefer bize konunun diğer tarafını göstermeye çalışacak. Kutluyoruz.

Akşam Gazetesi

Ekonomik sıkıntıda olan gazete bu yıl, geçen 3 yılda olduğu gibi aynı Nihat Doğan diyetini yayınlayacak. “Zaten kimsenin bu haberlerle zayıfladığı da yok” açıklamasını yapan gazeteyi “değişmeyen çizgisi” adına kutluyoruz.

Zaman Gazetesi

Oruç tutmanın nasıl kilo verdirdiği temalı bir dizi haber yapacaklarını bildiren yetkililer İslami usullere uygun olarak diyet yapmaya hedef alan “diyet ettim Allah rızası için” başlıklı haber dizisinin ilgi çekeceği kanısındalar. Ayrıca resim olarak da elmayı mezurayla ölçme yöntemini kullanan zaman gazetesi yaratıcılığını bir kez daha gösterdi.

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir