Eski Sevgili Üzerine

Efendim binlerce eski sevgili türü, cinsi, türevi vardır. benim niyetim yaşayarak tecrübe ettiklerimi, etrafımda gördüklerimi; yani bir şekilde bilgi sahibi olduklarımı bu başlık altına toplayarak bu konu hakkında bir daha tek kelime etmemeye çalışmaktır [yazar burda “bir daha asla..” şeklinde başlayan kesin cümle kurmaktan kaçınmış çünkü yarın öbür gün kendisi istemese de kelimelerin parmaklarından dökülebileceğinin bilincinde] çünkü konunun boku çıktığı ve artık kabak tadı verdiğinin farkında.

En acı vereni hala sevilen eski sevgilidir. sağda solda -varsa- yeni sevgilisiyle görüldüklerinde maksimumda sinir bozabilen, gözleri doldurabilen, elleri titretebilen cinstendirler, her daim ukte olurlar, her daim kıskanılırlar. bunlar aynı zamanda insanı terkettikten sonra arkadaş kalma amacı güderler. kimisi gerçekten karşısındakini kaybetmek İstemediğinden böyle bir taleple karşınıza gelir, kimisi de stepne arayışı içindedir*. birinci tür “hala sevilen eski sevgili“yle biraz zaman geçtikten sonra tam anlamıyla bir dostluk olmasa da bir şeyler paylaşılabilir. ikinci tür insana “bi siktir git arkadaşım” şeklinde çıkışlar yapmak vaciptir.

İkinci bölümde hala seven eski sevgili incelenebilir. bunları da ikiye ayırmak gerekirse “bokunu çıkaran hala seven eski sevgili” ve “tadında bırakan hala seven eski sevgili” tarzı bir ayrıma gidilebilir. bokunu çıkaran cinsten olanı ruh hastası olduğu anlaşılan eski sevgili ve eski sevgilinin bela olması gibi başlıklar altında incelenmiştir, burdan da anlaşılabileceği üzere olayı obsesyon boyutuna taşır, türlü türlü sapıklık yapar, taciz eder, ayrılığı kabullenemez. tadında bırakan cinsi ise ara sıra arar, iyi olup olmadığınızı merak eder, yüzünüzü gülümsetir, içten bir “canım” dedirtir. sevilir, sayılır.

Üçüncü bölümde tiksinilen* eski sevgiliyi ele alalım. bu kişi de beraber olduğunuz insan o değilmişçesine sizi şoktan şoka, dumurdan dumura koşturan davranışlar sergilemeye başlar. amaç çoğu zaman sinirlendirmek, bir şekilde ruh halinizi değiştirmektir. yüzde olarak bunların da çoğu terkedilen eski sevgililer grubundandır. uzun bir ilişki yaşanmış bir insansa, uzun ilişki sonrası sendromuyla sapıtmıştır, kısa ilişki sonrası kendisinden tiksindirmişse zaten muhtemelen yeteri kadar tanınamamış bir insandır bu kişi. koşarak uzaklaşmak, arkaya bakmamak yerinde sayılan davranıştır.

Dördüncü olarak sorunlu ya da depresif eski sevgiliye geçelim. depresif sevgiliden pek de farkı yoktur bu insanın. ekseriyetle yine terkedilen taraftadır. terkeden kişiyse bu, zaten problemlerinden dolayı bitmiştir ilişki, ya size yansıtmak istememiştir ya da problemler ilişkiyi bitirecek noktaya gelmiştir. bu durumda fazla can sıkmaz fakat terkedilen taraftaysa intihar tehditleri, gecenin bir yarısı dinletilen bunalım şarkılar, ağlamalar zırlamalar insanı boğabilir. her ne kadar hassas bünyeler bu durumda duygu sömürüsünün gücüne dayanamayıp ilişkide resurrectiona gitseler de, yapılması gereken makul bir şekilde desteğinizi belirtip olay yerinden çaktırmadan uzaklaşmaktır.

Beşinci olarak süper, the ultimate eski sevgili gelsin. bunlar çok az sayıda üretilmişlerdir, her insana nasip olmaz, bir insana birden fazla rastlamaz. iki tarafın da hissettikleri aynı anda bitmiştir, uktenin zerresi yoktur*, hatta ilişkiden önce bir dostluk geçmişleri de vardır bunların, birbirlerini iyi tanıdıkları için çok temiz bir ayrılık yaşarlar, sonrasında da görüşmeye devam ederler. iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta birbirlerine destek olurlar, hatta yeni sevgililerle tanışıp seviyeli sohbetler kurabilirler. ütopya gibi sound etse de* gerçektir.

Altıncı olarak hiç iplenmeyen, isimleri unutulan eski sevgililer vardır. bunların çoğu zamanında arkadaş çevresine de “fuck friend” olarak tanıştırılan ya çok kısa ilişkilerin ya da one night standlerin mamülleri gereksiz kişilerdir. sağda solda görüldüklerinde “benim gözüm bunu bir yerden ısırıyor ama nerden?” cümlesinin beyinde yankılanmasına sebebiyet verirler, olur da hatırlanırlarsa iki kelam havadan sudan konuşulur, kişiler boştalarsa birbirlerine alıcı gözüyle tekrar bir bakarlar. sonuç olumluysa tekrar bir kısa ilişki ya da some night stand başlar, olumsuzsa kendi yollarına giderler.

bilinen, duyulan, çok rağbet görülen eski sevgili çeşitlerini özetleyebildiğime, anlatabildiğime inanıyorum.  Yeter sıkıldım.

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir