Google Senin İçin Ne Diyor?

Bir firmayı, firmanın sahibini, şarkıcıyı, sanatçıyı, akla gelebilecek herkesi, hakkında bilgi alabilmek için ansiklopedi açıp aradığımız günler çok geride kaldı. Her şey elimizin altında. Telefonlarımız bile çok akıllı. Araştırmayı da özellikle Google üzerinden yapıyoruz.

Uzun süredir hayatımızda Google. Hatta tarayıcıyı açtığımızda ana sayfa değilse, ilk işimiz onu düzenlemek bile olabiliyor. Radyo ya da televizyondaki yarışma programlarında bile telefonla bağlanan kişi hemen Google’ı açıp oradan araştırmasını yapıp yanıtlamaya çalışıyor, bunlara da şahit oluyoruz. 🙂

Bunlar iyi, hoş, güzel. Peki, siz hiç kendinizi Google’ladınız mı? Her gün 1 milyar insanın ismi Google’lanıyor. Google’da size dair telefon numaranızdan adresinize, doğum tarihinizden fotoğraflarınıza kadar bir çok bilgi bulunabiliyor. Korkmayın! Bunun güzel yanları da var. Şöyle ki; sizi kimlerin Google’layabileceğini bir düşünün.

– Buluşmaya çıkmadan önce sizin hakkınızda bilgi öğrenmek isteyen karşı cins.

– Buluşma olmadan ön hazırlık da gerekli. Sizden hoşlanan ve ortak bir nokta bulmak isteyen karşı cins.

– İlla ki ikili ilişkiler olmak zorunda değil tabii ki. Başvurduğunuz iş için sizin hakkınızda Google’dan bulabileceği farklı şeyler olabileceğini düşünen işe alımcı.

– Evladı için endişelenen ve onun neler yaptığını öğrenmek isteyen ebeveyn.

Bunları bilerek arkanızda güzel izler bırakabilirsiniz. Bu da interneti faydalı kullanmanın yollarından biridir. Haydi kendinizi Google’layın ve sizi arayanlar sizin hakkınızda hangi bilgileri elde edebiliyorlar bir görün! 😉

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir