Kim Demiş Hayat Boktan Diye ?

Bazılarına göre bunun nedeni bakış açımız, olayları algılayışımızdır. Bazılarına göre boktan şeyler garibanlara olur ve bununla idare etmek gerekir. Bazılarına göre hemen herkesin başına şöyle ya da böyle boktan şeyler gelir.

Ama sonuçta her şeyi belirleyen ölüm olsa gerek. İnsanlar, devletler ve şirketler bile doğar büyür ve ölür. Her şey kaybetme ve kaybederken buna göğüs gerebilme üzerinedir. Bu yüzden ne kadar az mucizevi şey yaşanmış olursa olsun, en determinist insan bile bir an mucizeler olabileceğine inanır. Boşuna dememiş Albert Camus, bir insanın her gün yaptığı en iyi şey, o gün intihar etmemiş olmasıdır, diye.

Birisi için yaratılmış olmak; büyük bir amaç uğruna yaşamak; ulviyet addetmek… Lübnan’da iç savaş sırasında her gün sayısız insan ölüyormuş. cesetlerin hemen hepsi sokaklarda; şurada burada imiş. yani ölüm kol geziyormuş ortalıkta. O ara bir çocuk bir kuyuya düşmüş; bütün inançlılar çocuğa odaklanmış. Geceleri İsa’nın suretinin kuyunun dibinde görüldüğünü iddia eden rahibeler, her gün gözyaşı içinde ellerini göğe kaldıran eşraf çocuğun kurtulması için gözyaşları içinde dua ediyorlarmış. bir kurtarıcı… Sen hakikati ararken, kalbin neyi özlemekteydi ki, efendini…

Yalanların getirisi mutluluktur; bedeli ise hakikat. Hakiki ve kalbi düşünen birisi için hiçbir şey yoktur.

Yazar: dilaratoker

4 thoughts on “Kim Demiş Hayat Boktan Diye ?

  Ahmet

  (Ekim 10, 2017 - 12:26 pm)

  Merhaba ben Ahmet paylaşımin çok guzel olmus Teşekkür ederim.

  burak yıldız

  (Ekim 11, 2017 - 12:42 pm)

  hiç bir şey yapmayan insan mutlu olmayan insan demiştir bunu

  fatih

  (Ekim 19, 2017 - 10:29 am)

  herkes diyo hayat boktan 🙂

  seydi altındağlı

  (Ekim 27, 2017 - 7:14 am)

  dünyada en ucuz şey insan hayatı, neden çünkü 8 milyar tane var. petrol, gaz, su bunlar azalıyor, insanlar ise çoğalıyor. hayat güzel ama o güzel hayata ortak olmak isteyen dışarıda çok insan var, rekabet çok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir