Acaba Sevgilisi Var Mı Diye Merak Etmeye Gerek Yok

Uzun süredir hoşlandığım biri var, yalnız mı diye deli gibi merak ediyorum. Bir yandan da çok fazla samimi olup, muhabbeti arttırıp  ilişkimizi kanka statüsüne taşımak istemiyorum. Sadece tanıdık diyebildiğim birine de ilişki durumun nedir diye soramam ki…  İşte o an beynimde çakan şimşek , O’na değil ama Facebook’a sorabilirsin der!

Facebook’ta ilişki durumu uygulması geliştirildiğinden beri daha rahat nefes alır, daha rahat uyur olduk. 🙂 İlk olarak Avustralya’da  kullanılmaya başlanan bu uygulama, günümüzde 40.000’den fazla kullanıcıya sahip. Facebook’ta ilişki durumu uygulamasını geliştirenlerin, 100’den fazla kullanıcıyı ve onların arkadaşlarını ele alarak yaptıkları analizde ulaştıkları sonuçlar şöyle:

Facebook kullanıcılarının %65’i ilişki durumunu gizlemiyor. Erkeklerin %72’si, kadınların %53’ü ilişki durumunu belirleyerek, Facebook halkıyla paylaşıyor.

İlişki durumunu Facebook halkıyla paylaşanların %23’ünün yalnız  olduğu belirlenmiştir.

İstatistiki ortalamalara göre,  bir erkek Facebook kullanıcısının 340 arkadaşı olduğu ve %25’inin yani  87’sinin yalnız olduğu saptanmıştır. Arkadaşlarının arkadaşlarını da düşünürsek bu sayı 1968 kişiye ulaşır.

Bir kız Facebook kullanısının ise ortalama 372 arkadaşı olup, %18’inin yani 68’inin yalnız olduğu, arkadaşlarının arkadaşlarıyla birlikte bu sayının 1160 kişiye  yükseldiği görülür.

Bu araştırmanın sonucunda yalnız okuyucularımız haklı olarak sorar:   Acaba ben aşkı yanlış yerlerde mi arıyorum? Konuyla ilgili yorumum: İstatistiklere inanın ve mutluluğu uzakta aramayın.

Yazımın başındaki kişinin ilişki durumunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Zihin okuyucu bir sosyal mecra henüz var olmadığından susma hakkımı kullanıyorum.

 

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir