Sosyal Medyada Kadın ve Erkek

Hemen her birimiz sosyal medyanın birer parçası haline gelsek de, söz konusu cinsiyetler arası farklılıklar olduğunda kadınların ve erkeklerin sosyal medyayı kullanım amaç ve şekilleri de değişiklik gösteriyor. Erkekler ve kadınlar konu sadece kariyer ya da düğünler olunca ortak noktada buluşuyor. Konu kariyer hayallerini gerçekleştirmek olunca her iki taraf da bu istedikleri noktaya ulaşabilmek için sosyal medyayı fırsat bilerek hikayelerini anlatmaktan zevk alıyor; aynı şekilde nişan, düğün gibi birbirlerini birleştiren kutlama anılarını da arkadaşlarıyla paylaşmaktan hoşlanıyor.Her ne kadar bu iki durum kadınları ve erkekleri ortak paydada buluştursa da diğer bir çok konuda ayrılıklar yaşanıyor.

Kadınlar özel hayatlarını sosyal medyada yaşamayı seviyor! 

Partilerde olanları anlatmak,fotoğraflar paylaşmak, kız arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği zamanlardan bahsetmek kadınları daha mutlu ediyor. Bunların yanı sıra erkeklere oranla sekiz kat fazla bir biçimde sevdikleri aşk şarkılarını paylaşıyor…

Erkekler sosyal medyada entelektüel görünmek istiyor!

Erkekler için konuşmak, tartışmak, fikirleri açıkça söylemek daha önemli. Dini inanışlar hakkında sosyal medya üzerinden tartışmalar yürütmek konusunda erkekler kadınlardan daha istekli. Teknolojiden, kitaplardan, okul hayatlarındaki başarılardan bahsederek sosyal medyada daha entelektüel bir görünüm sergileme isteği konusunda kadınlardan on kat daha etkinler.

Tüm bu farklılıklara rağmen söz konusu endişeler ve kuşkular olunca sosyal medyadaki cinsiyet farkı ortadan kalkıyor…

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir