Sosyal Statüm: Kavunlu Dondurma

Ortamın dışladığı yalnız çocuk. Çöldeki kutup ayısı. Dahil olamadığı toplumsal sınıfa dil uzatarak rahatlamaya çalışan zavallı. Kast sisteminin en alt tabakasından bile aşağı pigme. Üzülme senin gibiler için de bir yer tasarlamış Tanrı cehennemin dibinde. Diptesin, sondasın.. Elinde one way ticket yeraltı ulaşımının herhangi bir durağındasın.  Keşke biraz daha fazla seyretseydim şu popüler belgesel kanallarını. Bol kıllı ıslak gövdeli, entel isimleri olan  hayvanların gösterildiği programları. Kelime dağarcığım biraz daha gelişirdi vahşi olanlarla alakalı.

Doğadaki canlıların çeşitliliği beni her geçen gün daha da şaşırtıyor. Tahmin edemeyeceğimiz tepkiler veren hayvanlar var mesela. Geçen gün bir arkadaşım facebookda paylaşmış, eli terlikli anne taklidi yapan bir kedi videosu. Çok güldüm, çok şaşırdım. Ama sonra korkutucu bir yanı olduğunu farkettim. Hayvanlar da insanlara benzemeye başlıyor, insanların hayvanlaştığı gibi.

Doğanın dengesiyle, canlıların genetiği ile oynuyoruz. Yakında çocukluğumuzun en büyük kabusu zombieler egemen olacak dünyaya. Ve bizler de bir filmi ismi olan Birkaç İyi Adam olarak zamanla asimile olcaz..

 

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir