Uzak Mesafe İlişkisi

Kısa adı ile ldr, uzun hitabiyla long distance relationship, güzel türkçemiz ile uzak mesafeden sevgili olma, mevcut sevgililik müessesini devam ettirme halleri durumları.
bu konuyu inceler isek,

– Uzak mesafe ilişkisi zordur, görüşme sıklığı genelde uzaklık ile ters orantılıdır. göresin geldiğinde görememe, telefon elinde, bilgisayar karşısında özlemden delirme halleri yaşanabilir akabinde atlatılabilir (yeni bir krize dek)

– Aldatma potansiyeli uzak mesafe, dar alanda kısa paslaşma dinlemeden her ilişkide kişilere bağlı olarak zaten var olan bir ihtimaldir. ister istanbul – mexico city arası yaşansın ilişki, ister göztepe – kadıköy arası, aldatmaya meyilli olan (bildiniz) aldatacaktır, zamanla ve mekanla sınırlı kalmak zorunda değildir. sadakat tamamen monogami‘ye inanmaya ve dahi erdem sahibi olmaya bağlı kişisel bir tercihtir. aşka inanmak diye birşey var ise (ki olsundur) ldr’nin kahramanları olan kişiler 2 ay, 1 sene gibi zaman dilimlerinin ayrı düşürmesine prim vermeyecek “sevmek inanmak işte bunlar benim tam tarzım” söylemini benimseyeceklerdir. (hopefully)

– İlişkileri şampiyonlar ligi finali gibi görmemek, “manchester united tecrübeli, kendi sahasında oynuyor ve rahat, galatasaray ise büyük bir sınava çıkıyor, zorlu bir karşılaşma olacak” yorumu ile yaklaşmamak gerekmektedir. (nihayetinde galatasaray da o turu geçmiş bizi sevince boğmuştur, hatırlayalım) bu tamamen bağımsız görünen örnekte esas demek istediğim “ldr erkeğe kolay gelir, zaten bunların alayı zampara ruhludur ne kadar az görse o kadar az dırdır çeker oh mis”, “kadınlar ldr’de çok üzülür çok paralanır yolunu gözler durur” gibi cinsiyetçi ayrımlar yapılamayacağı, ilişkisine göre iki tarafın da eşit özen gösterdiği, iki tarafın da özlem çektiği zorlandığı ama kıymetini bildiği ilişkiler yaşanabileceği gerçeğidir. (ideal üzerine tanımlar)

Yazar: dilaratoker

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir