Uzun İlişkilerin Bitmesi de Uzun Sürer

Uzun bir ilişkisi olan birinin anılarından..

Uzun ilişkiler öyle bitti dediğin zaman bitmez  bitmesi bile yıllar alır. Üç beş aylık kavgalarla bitmez bazen yıllar sürer ayrılık aşamaları. Unutmak zaten imkansızdır. Yılların geçmiştir. Birlikte büyümüşsünüzdür her şeyi birlikte öğrenmişsinizdir nasıl unutursun ki. Her şeyden önce en yakın arkadaşın olmuştur. Başka bir arkadaşa ihtiyaç bile duymamışsındır hep o vardır hayatında en rezil hallerini görmüştür ama yine de sever seni.

Uzun süreli bir ilişkiden çıkan insanlara dikkat edin bir süre çok sessiz olacaklardır.

Bunalıma girip ağlama krizlerine girmezler. İlişkilerin ilk yılları güzeldir. Uzadıkça sarpa sarar dikkat ederseniz ilişkilerinin ilk bir kaç yılında ayrılanlar bunalıma girerken uzun ilişkilerden çıkanlar ağlamazlar. İlişkileri için ellerinden geleni yapmışlardır. İki taraf da kötü değildir aslında ikisi de severler birbirlerini ama artık umutları kalmamıştır o ilişkinin yürüyeceğine dair.

Birbirlerini tamamlar uzun ilişkileri olanlar birbirlerinin en yakın arkadaşları kardeşleri abisi/ablası babası/annesi olurlar. Uzun ilişkiden çıkan birini kendini haline bırakın bir süre. Diğerleri gibi sadece sevgilisini kaybetmemiştir çünkü. O her şeyini kaybetmiştir.

Onlar sadece sevgili değillerdir. Her türlü deliliği birlikte yapmışlardır.

Birlikte gülmüşler birlikte ağlamışlardır. Yıllardır onları hiç yalnız bırakmamışlardır . Yalnızlık nedir hiç bilmemişlerdir.Hiç yalnız kalmamıştır ki. Ne zaman canı sıkılsa ya da başı sıkışsa hep yanında olmuştur. Her şeyi paylaşmışlardır sakızlarını,hayallerini ,geçmişlerini geleceklerini.

Özel günleri bile önemsemezler artık nasılsa her gün yenisini yazarlar. Günleri değil yılları sayarlar bir süre sonra. Egolarının kaynağı bile sevgilileridir. Her gün prenses gibi hissettirir.Her gün özel hissettirir. En çirkin halinde bile beğenir.

Gereksiz kıskançlıklara bile girmezler çünkü herkes bilir onu kimse alamaz. Ortada yıkılmaz bir güven vardır ve birlikte inşa edilmiştir o güven yıllarca emek emek inşa ederler.

İşler ters gidene kadar her şey mükemmeldir

Bazen küçük şeyler bazense sebepsiz başlar kırılmalar. Eskisi gibi değildir artık ama bitiremezler. İkisi de hala seviyordur ama yürümez artık ilişki bir tarafta kopmalar başlar. Bir tarafsa hep toparlamaya çalışır ama gücü yetmez. Bir süre böyle geçer. Bazen yıllar alır bu çırpınış.Ama denemeden pes etmezler.

Her ilişki için olmasa da bir çoğu için böyledir. Yuvayı yapan dişi kuşu kuştur. Çok çabalar uğraşır kendini anlatmaya çalışır kırıldığını üzüldüğünü. Dinleyin onu çok geç olmadan.Kadın Tükenmeden sabrı bitmeden. Bazılarının yılar sürer düzelmesini beklemek. uçurumun kenarında tek başına gibidir artık çığlıklarını duyuramaz kırgınlıklarını anlatamaz.

Seviyorsan duy çığlıklarını . Kadın bağırmayı çabalamayı bırakmadan duy sesini .Kendini anlatıyorsa kırıldım kızdım diyorsa onu önemse çünkü bir süre sonra kendini anlatmaktan vazgeçecektir. Kadın kendini anlatmaktan vazgeçince uzun sessizlikler alır yerini artık kavga yoktur.Kadın artık ilişkisi için ümidini kaybetmiştir..Artık çabalamaz.

Uzun uzun susar ve aslında en tehlikeli dönemdir. Kendinden ve ilişkisinden vazgeçer. Artık ne sabrı ne de ümidi kamadığında gitmek için hazırlanır. O zamana kadar durumun ciddiyetini farketmemiş olabilirsin ama farkettiğinde çok geç olabilir . Bu yazıyı okuyorsan yıllarını sana vermiş kadından o kadar kolay vazgeçme o çığlıklar atarken kulaklarını tıkama farkettiğinde çok geç olmasın.

Giderken yapabilceğin çok da bişey kalmamıştır artık ne yaparsan yap o geri gelmeyecek bunu unutma. Elinden geleni yapmış bütün ümidi tükenmiştir sessizce çıkar gider hayatından haberin bile olmaz. Pişman olduğunda çok geç olabilir. Böyle bir gidişin dönüşü olmayacaktır.

Yazar: dilaratoker

128 thoughts on “Uzun İlişkilerin Bitmesi de Uzun Sürer

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir